Sport / Nogomet

Poraz bijelo-plavih u prvoj domaćoj utakmici ove sezone

U prvoj domaćoj utakmici ove sezone, pred oko 2 tisuće gledatelja,  bijelo-plavi su ugostili zagrebačku Lokomotivu.

Osječani su prvo poluvrijeme odigrali sasvim solidno i dominirali, no drugo poluvrijeme donijelo je nešto drugu sliku na terenu.

U početku utakmice nije se moglo vidjeti puno ni sa jedne strane, ali Osijek je dominirao u posjedu lopte.

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

U 33. minuti Osijek je napokon poveo kada je Lulić odličnim driblingom prošao dvojicu braniča te pucao u donji desni kut i poentirao pored gostujućeg vratara Picaka koji nije najbolje reagirao.

POGLEDAJTE ODLIČAN GOL LULIĆA

Nije Osijek prestao napadati i već u 36. minuti nova prilika kada na prazan gol nije pucao Lulić.

Kohorta je u prvom poluvremenu porukom odala počast nogometnoj legendi NK Osijek Ivanu Lukačeviću Luksu.

U drugom poluvremenu bude se gosti, ali i Osijek nastavlja pristikati pa se u prvih petnaestak minuta moglo vidjeti nekoliko solidnih prilika od obje momčadi.

Međutim, Lokosi u 55. dolaze do izjednačenja. Nakon ubačaja s lijevog boka na pravom se mjestu našao Musa te glavom postavio rezultat od 1:1.

Pet minuta poslije opet je zaprijetio Lulić, no dobrom reakcijom goste je spasio golman Picak. Osijekov udarni par u ovoj utakmici Dugandžić - Barišić još je nekoliko puta kreirao prilike, no obrana Lokomotive bila je koncentrirana i čvrsto je rješavala sve probleme pred svojim vratima.

U 86. minuti Lokomotiva je iz jedne kontre uspjela doći do punog plijena na Gradskom vrtu. Pjaca je povukao preko polovice terena, a zatim je srušen od strane Glavaša u kaznenom prostoru nakon čega je dosuđen penal. Dinko Trebotić pogodio je za 2:1. Lokomotiva se vraća u Zagreb s nova tri boda.

Pljesak osječkih navijača svojim ljubimcima na kraju utakmice puno govori.

Osijek je tako nakon 2 kola ne predzadnjem mjestu na tablici. Iduće kolo gostoju kod posljednje plasiranog Zadra.