Sport / Nogomet

Belupo do bodova protiv Osijeka

Mogu li bijelo-plavi prekinutu neugodnu tradiciji loših rezultata u Koprivnici, vidjeti ćemo od 16h kada utakmica počinje. Pratite ovdje izravni teksutalni prijenos našeg Mihe.

[span class=attention]Stranica se automatski ažurira svakih 60 sekundi.[/span]

Slaven Belupo - Osijek  2:0 (1:0)

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

90' + 3 utakmica je završena, a bijelo-plavi i ovaj puta ostaju praznih ruku u Koprivnici. Slaven Belupo se približio samo na bod Osijeku... Još jedan pozdrav iz Koprivnice koja za nas ostaje neosvojiva i kad je SB ovako skroman kao prošle i ove sezone.

90' igrat će se tri minute nadoknade.

89' udarac Crepulje iz daljine, daleko od okvira vratiju.

87' treća izmjena kod SB-a: Glavina umjesto Mirića.

85' Šorša je pokušao, no ništa Osječani danas nisu napravili u Koprivnici.

81' treći i posljednji puta mijenja Rukavina. Na klupu odlazi Jamak, a ušao je Ugarković.

79' žuti karton dobio je Jonjić.

78' Osijek, nažalost, ide prema još jednom porazu i to od izravnog konkurenta u borbi za opstanak. Nastavlja se tradicija poraza u Koprivnici.

73' Vugrinec se s(p)retno upisao u strijelce nakon što je pokušao proigrati nekoga od svojih suigrača u kazenom prostoru, lopta je okrznula Jonjića, prevarila vratara Lončarića i na opće iznenađenje završila u mrežu za 2:0.

73' 2:0 - VUGRINEC

70' zamjena kod Slaven Belupa: igru je napustio Cesarec, a ušao Vugrinec.

69' glavom je pucao Perošević, lopta je otišla pokraj desne vratnice.

67' evo još jednog opomenutog igrača, sada je to Cesarec.

65' kartonijadu nastavlja Perošević.

64' sada je požutio i Edson.

63' javna opomena za Kurtovića.

62' druga izmjena kod Osijeka: ušao je Perošević, a u svlačionicu otišao Mešanović.

61' Mešanović je pucao, lopta je "fijuknula" pokraj lijeve vratnice.

59' sve češće je koprivnička momčad pred vratima Lončarića. Lijepu je priliku imao i Crepulja, ali je njegov pokušaj završio u osječkom bloku.

58' na suprotnoj strani pokušao je Jamak čiji je udarac glavom bio slab i nedovoljno precizan.

57' kakvu su sada šansu propustili domaći! Ozobić je slijeva ušao u kazneni prostor, uputio idealnu prizemnu loptu na peterac, ali je Mirić zakasnio s uklizavanjem i propala je sjajna prigoda za 2:0.

54' prva izmjena u redovima "plavih": Paracki je ušao umjesto Delića.

53' publika je "tražila" jedanaesterac nakon što je Mirić loptu ubacio u šesnaesterac, na nju je krenuo B. Barišić, a navijači Slavena su smatrali da je to učinio rukom. Tako nije mislio sudac Strahonja, pokazavši da se igra nastavi.

51' glavom je pucao Šorša poslije centaršuta Škorića, međutim, nema izjednačenja za Osječane.

50' još jedan poništeni gol domaćina (Melnjak) zbog zaleđa.

49' nakon petog kornera za goste glavom je zaprijetio Mešanović, nije to bilo precizno.

46' počinje drugo poluvrijeme uz jednu izmjenu u momčadi Osijeka: umjesto Barabana ušao je J. Barišić.

45' završeno je prvo poluvrijeme vodstvom koprivničke momčadi iako nam se, iskreno, činilo da SB ne može postići pogodak ako se ne dogodi baš neka fatalna pogreška protivnika. Nažalost, u situaciji s čovjekom manje Baraban nije uspio blokirati Mirića na desnoj strani, a Ozobić je, eto, i ove sezone koban za Osječane.

45' igrat će se minuta sudačke nadoknade vremena.

43' Poveo je domaćin dok je imao igrača više na terenu jer se B. Barišiću ukazivala liječnička pomoć. Akciju je započeo Purić, nastavio Mirić dobrim ubacivanjem s desnog boka, a Ozobić je ostao sam u kaznenom prostoru i s desetak metara preciznim prizemnim udarcem pogodio mrežu nemoćnog Lončarića.

43' 1:0 - OZOBIĆ

40' sada je Slaven Belupo preuzeo inicijativu, no sve je to još uvijek posve neučinkovito.

38' žuti kartona za Škorića.

36' Koprivničanci dolaze do daha, zaprijetio je Delić i to glavom nakon ubačaja Purića - Lončarić je na mjestu.

32' pucao je Ozobić s 30-ak metara, Lončarić u svom premijernom nastupu za Osijek nije imao potrebu intervenirati.

30 u Koprivnici je i 50-ak "Kohortaša" koji bodre svoju momčad.

28' opet je Mišić pucao iz veće udaljenosti, a Kardum uz malo poteškoća primirio ovu loptu.

27' Slaven Belupo iskazuje toliko slabosti da se ne možemo oteti dojmu kako Osijek jednostavno mora biti uspješan na ovom gostovanju!

24' probudili su se i domaći nogometaši, uspjeli su čak i zatresti mrežu preko Mirića koji se, ipak, nalazio u zaleđu.

22' pokušali su Škorić i Jamak nakon udarca iz kuta, prave prilike ipak nije bilo.

21' po onome što smo do sada vidjeli, Osijek je nedvojbeno kvalitetniji i nadamo se da će to i rezultatski potvrditi...

18' još jedan osječki napad koji je dosta obećavao: pucao je Baraban, međutim, bilo je to preslabo za nekadašnjeg čuvara mreže bijelo-plavih.

18' Kurtović šalje loptu u kazneni prostor utrčalom Barabanu, ali je Kardum pravovremen u istrčavanju.

17' Osijek je definitivno opasniji, a Koprivničani su potpuno jalovi, pa već stižu i prvi zvižduci s tribina...

14' prva prava prilika za goste - Baraban je lijepo odigrao dupli pas s Mišićem koji je pucao s 15 metara, a lopta je prohujala pokraj lijeve vratnice!

13' sada je Mišić puca s 25 metara, bit će to korner za Osječane.

12' pucao je Škorić iz daljine, ali nije dobro zahvatio loptu...

11' nevjerojatno puno pogrešaka i s jedne i s druge strane u predaji lopte, stoga nema pravih akcija.

9' igra se dosta "rastrgano", a lopta je za sada više na polovici domaćina.

5' prvi pokušaj i to gostujućih nogometaša, centrirao je Šorša, Mišić pucao glavom, a lopta je otišla metar-dva iznad grede.

1' utakmica je upravo započela pred oko 1.000 gledatelja na tribinama.

Glavni sudac je M. Strahonja (Zaprešić), a pomoćnici su mu S. Premužaj (Varaždin) i I. Krmar (Zagreb).

Evo i sastava Slaven Belupa: Kardum, Purić, Grgić, Edson, Melnjak, Crepulja, Brlek, Mirić, Delić, Ozobić i Cesarec.

Za bijelo-plave će danas igrati: Lončarić, Škorić, Jonjić, Novaković, B. Barišić, Kurtović, J. Mišić, Jamak, Šorša, Baraban i Mešanović. Na klupi su: Žitnjak, Pavić, Pranjić, Perošević, J. Barišić, Ugarković i Mioč.

U momčadi Osijeka danas neće biti bolesnog vratara Mikulića, još uvijek nedovoljno spremnog Matasa, Glavaša i Vitaića (opravdani, privatni razlozi) te ozlijeđenog Bralića. U početnom sastavu je Jamak, a što se napada tiče Mešanović će biti u špici dok je J. Barišić preselio na klupu.

Uskoro počinje ogled između osječkog i koprivničkog prvoligaša u kojem se, dakako, nadamo još jednom uspješnom gostovanjuu našeg prvoligaša nakon pobjede u Kranjčevićevoj i remija u Puli.