Sport / Nogomet

3. HNL-Istok: Slavija slavila u susjedskom derbiju i zasjela na vrh, Višnjevac ''prosuo'' pobjedu u zadnjoj minuti

Nakon što su u prošlom kolu gosti „izdominirali“, ovo kolo je opet pripalo domaćinima. Ostvareno je šest domaćih pobjeda te dva remija.

Nogometaši Belišća gostovali su u Ždralovima te su poraženi s minimalnih 2:1. Domaća Mladost ovom se pobjedom ponovno približila vrhu tablice dok novi trener Belišća, Tomislav Steinbruckner i dalje čeka svoju premijernu pobjedu na klupi crveno-bijelih.

Još gore se u gostima provela ekipa Vukovara koja je sa nezasluženih 4:0 izgubila od najmlađe ekipe lige, Varaždina.

Od slavonskih klubova, jedini pozitivan ishod na gostovanju ostvarili su nogometaši Višnjevca na gostovanju u Međimurju. Ipak, to ih vjerojatno ne čini sretnima budući su prethodno stečeno minimalno vodstvo, prosuli u zadnjoj minuti susreta.

Drugi remi kola vidjeli smo u Oriovcu, gdje je domaći Oriolik podijelio bodove s Bjelovarom u utakmici bez golova.

Domaće pobjedu protiv „sjevernjaka“ ostvarili su nogometaši đakovačke Croatije. Đakovčani su na domaćem terenu s minimalnih 2:1 svladali Podravinu iz Ludbrega te time potvrdili očitu krizu kod gostiju,a sebi napravili temelje za bolji plasman na kraju polusezone.

Lokalni derbiji igrali su se u Bijelom Brdu i Pleternici. BSK je kod kuće s minimalnih 1:0 svladao dosad prvoplasiranu Mladost iz Antina, koju je sredinom tjedna napustio dosadašnji trener Milan Janković te je njegovo mjesto preuzeo Goran Meštrović.

Još uvjerljiviju pobjedu u derbiju ostvarila je Slavija. Pleterničani su kod kuće s 4:1 svladali susjede iz Požege te tako preuzeli vrh ljestvice nakon 11 odigranih kola.

Najveću pobjedu kola ipak su ostvarli nogometaši Koprivnice, koji su s 6:0 deklasirali budućeg niželigaša Viroviticu.

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

Rezultati 11. Kola 3.HNL-Istok:

Mladost Ždralovi - Belišće 2-1 (Sučić 12' - 11m Trupac 68' /// Ratković 90+2')
Varaždin - Vukovar 4-0 (Nemanić 64' Ahmed Ezeelregal 73' Tuđan 79' Novoselec 90')
Oriolik - Bjelovar 0-0
Đakovo Croatia - Podravina 2-1 (Abramović 22' Čavala 84' /// Sačer 89')
Slavija - Slavonija 4-1 (Valentić 51' Žuljević 59' 61' Nikolaš 69' /// Golik 10')
Međimurje - Višnjevac 1-1 (Kokot 90' /// Berečić 72')
Koprivnica - Virovitica 6-0 (Bukovac 9' Arap 38' 58' Horvatinović 49' Tucaković 81' Ujlaki 82')
BSK - Mladost Antin 1-0 (Blašković 86')