Sport / Nogomet

Velika pobjeda Osijek Kelmea

U sklopu 16. kola Prve hrvatske malonogometne lige Osijek Kelme je dočekao momčad Solina te ostvario veliku pobjedu.

Osijek Kelme je bolje otvorio utakmicu. Prilike osječke momčadi su se nizale, no raspoloženi Odža na vratima Solina ih je uspješno sprječavao. Na prvi se gol čekalo do 14. minute kada je Goran Dakić pogodio same rašlje za vodstvo od 1:0. Potom su uslijedile nove prilike osječke momčadi, a tri minute poslije je Dražen Čavar udvostručio vodstvo Osijek Kelmea. Iako je Osijek Kelme nastavio s dobrim prilikama, poluvrijeme je završilo rezultatom 2:0.

Unatoč tome što su se gosti iz Solina početkom drugog poluvremena ''probudili'' i ozbiljnije krenuli prema Mladininom golu, Dražen Čavar je u 28. minuti utakmice došao do drugog gola na utakmici i povećao vodstvo na 3:0. Tri minute kasnije se u strijelce upisao i Andrej Panurević, koji je četvrtim golom Osijek Kelmea izazvao glasan pljesak gledatelja u Zrinjevcu. Igrači Solina su tada krenuli na ''sve ili ništa' te uveli igrača-vratara. Rizik im se isplatio jer je u narednim minutama dva gola postigao Pjero Andrijašević. Iako su pred kraj utakmice gosti sve karte bacili u napad, golova više nije bilo te je Osijek Kelme slavio rezultatom 4:2.

Osijek Kelme je ovom pobjedom pobjegao iz ''opasne zone'' te se sasvim približio mjestima koje vode u play off.