Sport / Nogomet

Potop Osijeka na Rujevici

Nastavlja se negativan niz rezultata i igre za bijelo plave. U 8. kolu  na Rujevici kod Rijeke i poraženi s uvjerljivih 5:0.

Od početka utakmice Rijeka je nametnula svoj ritam igre, krenula aktivno na Slavonce, kako bi dokazala razliku u kvaliteti i osvojila nova 3 boda. Zahvaljujući velikoj pogreški obrane Osijeka, Balaj je dobio priliku izaći sam pred Mikulića. Napadač Rijeke rutinski je poentirao i probio led. Rijeka nakon toga nastavila je napadati, dok su gosti imali velikih problema smisleno preći centar s loptom u posjedu.

Na 2-0 povisio je Bezjak u 32. minuti. Balaj je primio dubinsku loptu, ušao u šesnaesterac te gađa lijevi donji kut,  gdje golman gostiju Mikulić kratko odbija lopto, ali samo do noge pravilno postavljenog Bezjaka koji  vreba svoju šansu. Drugi gol presjekao je gostujuće igrače koji su izgubili vjeru u vlastite mogućnosti, te “nestali s terena”. Rijeka kreće još silovitije i gol je permanentno visio u zraku.

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

Do odmora Rijeka dodatno povećala vodstvo. Konačno smo dočekali gol iz prekida: Bradarić izvodi korner u 43. minuti, a Mitrović se izborio za najbolju poziciju na petercu i precizno pogodio rašlje nemoćnog Mikulića.

Drugo poluvrijeme su otvorili gosti, te su uspjeli doći do Vargića koji  mirnom reakcijom otklanja opasnost. Već u 49. minuti  Rijeka dodatno povisuje vodstvo na nedostižnih 4-0. Močinić  odlično proigrava Balaja koji se u maniri vrhunskog tehničara u punom trku oslobodio igrača, zaobišao golmana i pored nemoćnog stopera mirno pogodio gol. Rijeka nastavlja igrati viktoriju oko šesnaesterca nemoćnih gostiju. Tomasov je  prvo uzdrmao gredu, a Rijeka je nastavila tražiti novi pogodak. Jednosmjerna utakmica  ušla je u mirnije vode, čak su i gosti nekoliko puta organizirano prešli centar.

Anas Sharbini ulazi u  82. minuti umjesto Balaja te stiže dati svoj pečat utakmici. Nespretnom reakcijom su Osječani napravili indirektni udarac. Sharbini je pričekao dodir lopte, te preciznim iako nejakim udarcem pogodio šuma nogu osječana na gol liniji, te se lopta sretno odbila u gol. Sitno lukavstvo za novi pogodak iz prekida i završetak utakmice uz vatromet.

[blockquote]Rijeka – Osijek 5:0 (3:0)

Rijeka – Stadion Rujevica. Utakmica 8. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 4.729.

Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split), Goran Gabrilo (Split). Delegat: Damir Čilić (Vinkovci). Kontrolor suđenja: Stjepan Šarić (Zagreb).

Žuti kartoni: Samardžić, Bradarić(Rijeka), Radotić, Roce, Džolan, Lesjak(Osijek).

HNK Rijeka: Vargić – Ristovski, Samardžić, Mitrović, Bertoša – Tomasov, Močinić, Maleš (od 77′ Radošević), Bradarić   – Bezjak (od 60′ Roshi), Balaj (od 82′ Sharbini).

NK Osijek: Mikulić – Matas, Maslać, Džolan (od 27′ Šarić), Perošević (od 68′ Štrkalj) – Šorša, Radotić, Lesjak, Ugarković  – Mandić, Roce (od 77′ Špoljarić)