Sport / Nogomet

Osijekovo gostovanje u Novom Sadu nakon čak 21 godine obilježili su težak poraz i vraćanje navijača s granice.

Vojvodina slavila rezultatom 3:0

Vojvodina je u prijateljskoj utakmici na "Karađorđu" savladala NK Osijek s rezultatom od 3:0. Novosađani su poveli već u 11 minuti pogotkom Nemanja Bilbija te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom od 1:0.

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

U drugom poluvremenu vratar bijelo-plavih skrivio je kazneni udarac napravivši prekršaj nad Atvijem u šesnaestercu. Siguran realizator bio je Škuletić koji je proslavom gola isprovocirao brojne zvižduke domaće publike. U posljednjim trenutcima utakmice Deletić je iskoristio zicer i povećao vodstvo Vojvodine na 3:0.

Što se tiče igre Osječana, dovoljno je spomenuti da se prvi ozbiljniji napad dogodio tek u 60. minuti kada je Miličević oštro pucao, ali je lopta prohujala pokraj gola.

[span class=attention]POGLEDAJTE: NK Osijek nakon 21 godine gostuje u Novom Sadu[/span]

Kohorti zabranjen ulaz u Srbiju

[span class=camera]FOTO i VIDEO: NK Osijek i Kohorta gostovali u Subotici[/span]

[blockquote]Na utakmicu u Novi Sada krenuo je i jedan autobus osječkih navijača, pripadnika Kohorte. Iako su uredno prijavili svoj dolazak i dobili odobrenje, kao i prošle godine kada je Osijek igrao u Subotici, na granici ih je dočekalo neugodno iznenađenje. Mnogobrojni srpski policajci zapriječili su im put dalje. FK Vojvodina je poslala policiji dopis da osječkim navijačima neće biti osigurano mjesto na tribini. To je dodatno razljutilo osječke navijače, koji su i ovako bili ogorčeni što im klub dogovara prijateljske utakmice sa srpskim klubom, čiji navijači veličaju ratne zločince, pale hrvatske zastave... Uprava kluba umjesto da se trudi privući što više ljudi na svoje utakmice, nažalost ovakvim potezima kao da želi otjerati i one malobrojne, najvjernije.[/blockquote]

Tekst: K.K./SiB.hr