Sport / Nogomet

Pogledajte kako je Mikulić izludio Dinamo

U posljednoj utakmici 23. kola MAXtv Prve lige na Maksimiru Dinamo i Osijek odigrali su neodlučeno. Osijek je tako u sve 3 utakmice protiv Dinama ove sezone  ostao neporažen. Pogledajte kronologiju utakmice, te video sažetak.

95' Kraj. Dinamo i Osijek podijeliti će bodove. Važan je ovo bod za NK Osijek koji sada ima 29 bodova.

94' Igra se poslijedna utakmica susreta, a iz igre izlazi novo pojačanje Osijeka - Draga Blatnjak koji je pokazao da još uvijek zna igrati nogomet.

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita

92' Igrači Dinama pletu mrežu oko gola Osijeka, ali za sada ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti Mikuliću.

91'  Igrati će se još 4 minute nadoknade.

89' Izašao je Pongračić, a ušao mladi Zulim.

87' Krenuo je Glavaš u kontru, prebacio na drugu stranu za Ibriksa koji gubi loptu. Stanko Mršić sve je bliže novom bodu protiv Dinama.

86' Odličan je danas vratar Osijeka Mikulić koji je zasigurno jedan od najzaslužnijih što je rezultat još uvijek 0:0

85' Vratnica spasila Osijek! Nakon ubačaja iz kornera spretno je pucao Jedvaj ali samo u vratnicu.

84' Osječani su se povukli na svoju polovicu i čekaju kraj utakmice.

82' Sve se grublje igra na Maksimiru, na podu je Pongračić kojega je 'pokosio' Jedvaj.

79' Pucali su redom svježi Tomečak pa zatim i Sammir ali bezuspiješno.

76' Nova izmjena u ekipi Dinama, umjesto Krstanovića koji nije mogao nastaviti utakmicu ušao je Ivan Tomečak.

74' Dinamo i dalje napada. Nakon oštrog ubačaja Ibaneza sudarili su se vratar NK Osijeka Mikulić i napadč Dinama Krstanović.

71' Imao je Ademij priliku za udarac ali nije bio dovoljno odlučan.

68' Zamjena u ekipi Dinama. Iz igre je izašao Halilović, a zamijenio ga je Marcelo Brozović.

63' Probao je Blatnjak ali udarac odlazi ravno u vratara Dinama.

60' Dinamo ne pronalazi način kako probiti i nadmudriti zgusnutu osječku obranu.

58' udarac Leškovića, lopta odlazi daleko od okvira vratiju.

57' mijenja i Jurčić koji s terena povlači Beqiraja i ubacije Pivarića.

55' odličan udarac Halilovića s 20-ak metara, ali i isto takva obrana Mikulića!

54' prva izmjena kod Osijeka: izlazi Jakovljević, a ušao je Glavaš.

51' Kurtović se i dalje ne odvaja od Sammira, a često mu u tim  zadaćama pomaže i Pušić.

47' prvi udarac, odapeo je Blatnjak s 30-ak metara, predaleko je to od gola...

46' počinje drugi dio susreta, bez promjena u obje momčadi.

45' + 1 kraj prvog poluvremena, uz samo jednu pravu prigodu Dinama (Beqiraj '17). Osječani se dobro i organizirano brane, ostaje im još 45 minuta nada da bi opet Maksimir mogli napustiti neporaženi.

45' igrat će se još minuta sudačke nadoknade vremena.

44' udarac Jakovljevića iz daljine, pravo u Kelavu.

42' dva uzastopna udarca iz kuta za Osijek...

40' pokušaj Ademija, lopta je završila pokraj vratiju.

39' u domaćim redovima nekako je najraspoloženiji najmlađi prvotimac Halilović, laganog trka i preciznih proigravanja. S njim bi gosti mogli imati dosta problema u nastavku utakmice...

35' Osječani su u dobrom bloku, svi iza lopte i nije lako "modrima" kombinirati u sredini i doći do situacije za udarac.

32' sudac Klaić drži kriterij, pa je žuti karton dobio i Sammir, napucavši loptu nakon dosuđenog slobodnog udarca za Osijek.

31' i dalje nema promjene rezultata u Maksimiru, ali ni ozbiljnije prijetnje gostiju za sada besposlenom Kelavi.

27' "požutio" je kapetan bijelo-plavih Smoje.

26' min Dinamo ima glasnu potporu BBB-a s istočne tribine, dok Osječane s juga bodri 50-ak Kohortaša.

23' polovica prvog poluvremena, Dinamo očekivano ima više loptu u posjedu, a osim odlične prigode Beqiraja, Mikulić ipak nije bio na većim iskušenjima.

20' prvi žuti karton i to za Blatnjaka u njegovom prvom nastupu za NK Osijek. Javna opomena zbog nesportskog ponašanja.

17' evo i prve prave šanse na utakmici. Halilović je okomitom loptom odlično proigrao Beqiraja koji je izbio sam ispred vratara Mikulića, a ovaj je nogom zaustavio udarac domaćeg napadača i sačuvao svoju mrežu.

14' nema još naznaka da će biti uzbudljivog nogometa, u prvih 15-ak minuta nismo zabilježili ništa značajnije.

11' Mršić je kao isturenog napadača postavio Pongračića, a budući da se u posljednji trenutak, nakon što je u zapisniku već prijavio Peroševića, odlučio da ipak zaigra Jakovljević, Blatnjaka je povukao na poziciju polušpice.

8' nema uraganskog početka domaćina koji je ionako već praktički osigurao još jednu titulu prvaka Hrvatske i nema nikakvog imperativa iako je favorit u odnosu na bijelo-plave koji su i dalje u nemirnoj zoni borbe za opstanak...

5' miran početak susreta, u kojem će Osječani nastojati i drugi puta ove sezone ostati neporaženi na ovom stadionu.

1' počela je posljednja utakmica 23. kola HNL-a, pred oko 2.000 gledatelja u Maksimiru.

Trener Osijeka Stanko Mršić odlučio se za sljedeću jedanaestoricu: Mikulić, Ibriks, Smoje, Leko, Lešković, Kurtović, Pušić, Kvržić, Pongračić, Perošević i Blatnjak.

Dinamo igra u sljedećem sastavu: Kelava, Vrsaljko, Jedvaj, Šimunić, Ibanez, Leko,  Ademi, Halilović, Sammir, Beqiraj i Krstanović.

Očekujemo da sudac Lukša Klaić iz Konavla da znak za početak susreta između Dinama i Osijeka.